Čínská komunistická strana lže o koronaviru světu

V našem institutu IRCC se zaměřujeme na zkoumání zločinů komunismu. Čína je největší komunistický režim na světě. Často se v rámci jejich zločinů jedná o pronásledování určitých skupin tzv. nepohodlných lidí, anebo zamlčování podstatných a pravdivých informací. V souvislosti s koronavirem COVID-19 nacházíme úplně stejné postupy lží – ale s globálními následky, následky pro každého z nás.

Čínská komunistická strana v rámci zachování vlastní pověsti a tváře upřednostňuje dezinformace před pravdou, a to proti životům jak v samotné Číně, tak Evropě a jinde ve světě.

Její cenzura informací a potlačování pravdivého obrazu situace způsobily, že se virus mohl bez překážek šířit již koncem prosince loňského roku a začátku letošního, a svět neměl pravdivé informace, na základě kterých by mohl přijmout bezpečnostní opatření včas.

Zodpovědnost států, či jejich případné chyby, během epidemie koronaviru se může zdát jako teoretická věc, která se promlčí. Rozhodně však tomu tak nebude v případě Číny, na kterou se již teď podávají žaloby za odškodnění.

STÁHNOUT REPORT

Původ viru je nejasný – kromě toho, že spekulace, či názory na původ viru jsou mírně cenzurovány na Youtube, či Facebooku – ale Čína také umlčela vlastní doktory, spolu se Světovou zdravotnickou organizací ignorovala Taiwan, zakázala svým laboratořím virus zkoumat, a i když si byla vědoma závažnosti situace, tak před ní svět nevarovala.

A celou dobu informace od ní svět přebíral – Taiwan je tedy sice ověřoval, ale Světová zdravotnická organizace podle všeho ne.

%d bloggers like this: